Kandidát OS ODS Prahy 13 pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR

zdZdeněk Dvořák, nar. 1977, je zakládajícím ředitelem Anglofonní základní školy. Zdeněk vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy a obor psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity. V průběhu postgraduálního studia na právnické fakultě také absolvoval dvouleté studium na University of Cardiff ve Velké Británii. První profesní zkušenosti získal v advokátních kancelářích, od roku 2008 devět let pracoval v zahraniční nadnárodní společnosti, prodávající produkty z oblasti výpočetní a telekomunikační techniky po celém světě. Zdeněk má dva syny, pro které na Praze 13 založil Anglofonní základní školu.

Vystudovaný obor psychologie dává Zdeňkovi zájem o vzdělávání, pedagogickou psychologii a cokoli, co se týká vývoje osobnosti a psychologie pro učitele.

Zdeněk je toho názoru, že ze současného ekonomického růstu musí mít prospěch všichni. Lidé si dnes zaslouží nižší daně a vyšší příjmy. Nepřiměřeně nízké mzdy jsou současným největším problémem Česka a jeho občanů. Po důkladném prostudování daňového balíčku, se kterým přichází ODS, Zdeněk říká, že s tímto daňovým balíčkem si polepší všichni víc, než s balíčkem ČSSD. Po svém zvolení do Poslanecké sněmovny se Zdeněk zasadí, aby lidé v naší zemi měli lepší život.

Zdeněk podporuje další reformy důchodového systému a návrh, aby výdělečně činní občané měli možnost 1% důchodového pojištění zasílat adresně jako příspěvek na důchod svým rodičům.

Ve školství se Zdeněk zasazuje, aby školy učily věci, které jsou dnes použitelné pro život a pro práci. Prioritou musí být regionální školství, zejména základní, které bylo dlouhá léta opomíjeno. Vzdělání má vést ke kreativitě a podnikavosti, nikoli k tomu, aby se člověk spoléhal jen na stát. Stát však má zajišťovat nezbytnou pomoc těm, kteří si nemohou pomoci sami – seniorům, lidem se zdravotním postižením, ohroženým dětem a dalším potřebným. Z toho také pramení jeho postoj podporovat aktivní a pracovité lidi, nicméně nezapomínat na lidi, kteří se dostali do tíživé sociální situace.

Přejít nahoru