letošní léto je zvláštní tím, že se začíná bilancovat působení lidí, které jste si zvolili  na radnici Prahy 13. Je to i šance říct si , co se nám na třináctce nelíbí a jak to chceme změnit. A jak celou situaci vidím já? Co můžeme v našem městě změnit a jak? To je důvod, proč Vám píšu delší dopis, abych se s Vámi o svůj pohled podělil.

Na začátek Vám musím přiznat zásadní věc: žádný starosta nedokáže splnit všechno to, co Vám někdo jiný jen planě slibuje. Mým cílem není slibovat, ale pracovat a konkrétní věci zařizovat. Uvědomuji si, že naše městská část stále trpí několika bolestmi.

Územní plán dovoluje firmám bezohledně stavět i tam, kde to obyvatele obtěžuje. Využívám všech nástrojů, abych tomu bránil. Často to bohužel nestačí. Přesto jsem  rád, že se zde výstavba v posledních letech zpomalila. Mnoha velkým developerským projektům se podařilo zabránit, nebo je alespoň výrazně zmenšit.

Na některých místech se nedaří udržet čistotu a pořádek, i když na vině je hlavně chování části z nás. Bohužel, za stav chodníků, ulic, za úklid i pořádek odpovídá především radnice hlavního města, ne Praha 13. To mi však nezabránilo investovat mnoho úsilí a posilovat naše vlastní kapacity, například systém veřejně prospěšných prací.

Dobře vím, že se u nás špatně parkuje. Řešení leží opět na Magistrátu, který musí zóny v celém městě sjednotit a modernizovat. Už mnoho let sami zvětšujeme parkovací prostory v ulicích a vybojovali jsme výstavbu masivního parkovacího domu P+R na Zličíně. Celkem dokážeme do pár let zajistit přes 4000 dalších míst. 

Nyní s pokorou očekávám, že mě osobně budete posuzovat hlavně podle to, jak se Vám na Praze 13 žije. Proto Vás prosím, abyste se právě nad touto otázkou pozastavili a zamysleli. Porovnejte, prosím,život v naší městské části s tím, jak to funguje jinde.

Pracoval jsem na tom, aby byla třináctka dobrým místem k životu. Krok za krokem opravujeme školy a školky a zlepšujeme zázemí pro naše děti. V roce 2017 jsme postavili novou školku U stromu. I díky tomu máme místo pro všechny naše předškoláky. Pokročili jsme v opravě Centrálního parku a parku Malá Ohrada. Nezapomínáme ani na naše seniory a jejich blízké, finišujeme s otevřením domu s pečovatelskou službou v ulici Za Mototechnou.

Mnoho let usiluji o to, aby byl úřad k lidem co nejvstřícnější. Obdrželi jsme celou řadu cen včetně Národní ceny kvality České republiky za excelentní organizaci. Praha 13 je dlouhodobě hodnocena jako jeden z nejpřívětivějších úřadů a je oceňována za nadstandardní občanskou vybavenost.

Váš starosta se musí o své spoluobčany starat a bojovat za jejich zájmy, aniž by se vměšoval do jejich životů. A přesně to se snažím dělat každý den. Naše městská část pro mě vždy byla, je a bude na prvním místě. Proto budu i nadále usilovat o Vaši důvěru. Vím, jakým problémům čelíme a znám řešení, která je pomohou odstranit. Závěrem chci poděkovat Vám všem, kteří se na rozvoji a dobrém životě na třináctce podílíte. Jsme prostě dobrá adresa.