P+R – ZličínRadnice Prahy 13 dlouhodobě bojuje za stavbu rozsáhlého parkovacího areálu na Zličíně. Konkrétně jde o multifunkční stavbu, která bude stát přímo nad Rozvadovskou spojkou. Podle poslední verze projektu má zahrnovat 3 800 parkovacích stání, dobíjecí místa pro elektromobily a má v něm být i prostor pro integrovaný záchranný systém. Bude napojen na cyklostezku a na střeše bude veřejně přístupný park s hřištěm.

Prahu 13 trápí mimo jiné i dojíždění lidí ze západní části republiky, kteří zde nechávají svá auta a do města pokračují metrem. Tím ovšem vyčerpávají již tak napjaté kapacity parkovacích stání, které jsou určeny rezidentům.

Parkovací dům bude spojen přímo s metrem, měl by obsahovat i prostory pro kanceláře a další užitkové prostory. Především by ale měl absorbovat auta přijíždějící do Prahy tak, aby ulevil jak dopravě, tak i parkování na Praze 13. Veden radnice připravuje i další stavby – a to jak parkovací domy, tak i rozšiřování existujících parkovacích stání. Projekt P+R Zličín je ale hlavním nástrojem, který má situaci s nedostatkem míst vyřešit.

Na projektu se kromě soukromých zdrojů bude podílet i Magistrát hl. m. Prahy. Starosta David Vodrážka dlouhodobě jednal jak s vedením hlavního města, tak i se soukromými investory. Praha 13 vydala souhlasné stanovisko k celému plánu.

Celý objekt by měl být v provozu přibližně v roce 2021.